شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 5201

 

در محضر علامه طباطبایی؛
چگونگی خلقت انسان ، روح ، شیطان ، برزخ و پرسش هایی از این دست ذهن عده ای را به خود مشغول می کند و گاهی به دنبال پاسخی مطمئن و متقن برای این پرسشها می باشند . کتاب « در محضر علامه طباطبایی » پاسخی بر مبنای قرآن و حدیث به برخی از این سئوالات است که حتما از خواندن آن لذت خواهید برد .
"محمد حسین رخ شاد " از شاگردان "علامه محمد حسین طباطبایی " مجموعه ای ازپرسش ها و پاسخ های اعتقادی ، اخلاقی ، تفسیری ، حدیثی ، فلسفی و عرفانی خود با علامه را در کتاب " در محضر علامه طباطبایی " گرد آوری و تدوین کرده است.

وی در مقدمه کتاب می نویسد: عمده ی پرسش ها و پاسخ هایی که در این مجموعه فراهم آمده است ، در جلسات پنج شنبه و جمعه توسط تدوینگر و جمعی از برادران ایمانی و فضلای حوزوی مطرح و علامه طباطبایی بدان ها پاسخ داه است. این مجموعه پس از بازنویسی ، ویرایش ، تحقیق ، ارجاع نشانی آیات و روایات ، ترجمه و عنوان گذاری و تبویب برای استفاده خوانندگان چاپ و منتشر شده است.

کتاب در محضر علامه طباطبایی در پانزده بخش خداشناسی ،آفرینش جهان و انسان و عوالم ، جبر و اختیار، و بدا و سر تفاوت قابلیت ها ، وحی و نبوت و رسالت و امامت ، شرایع و ادیان و تاریخ پیامبران گذشته ، رسول اکرم(ص) ، مقامات معنوی و زندگانی ائمه (ع) ، علم امام و عصمت انبیا و اوصیا ، مباحث علوم قرآنی ، مرگ و عالم برزخ ، معاد، پاره ای از معارف قرآن ، پرسش های اخلاقی و عرفانی ، منطقی و فلسفی و نیز گوناگون ، تدوین و تنظیم شده است.

در محضر علامه طباطبایی با 664 پرسش و پاسخ قرآنی در 256 صفحه از سوی انتشارات نهاوندی چاپ و منتشر شده است.نظرات اخیر