شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28555
تاریخ انتشار: س, 1396/12/15 - 18:15
همزمان با روز درختکاری صورت گرفت؛
آیین نمادین کاشت نهال در شهرستان گرمی برگزار شد
کاشت نهال به صورت نمادین در گرمی
مراسم نمادین جشن درختکاری در آستانه هفته منابع طبیعی، در ورودی شهر گرمی با حضور مسئولین و خانواده معظم شهدا برگزار شد.

به گزارش سیفار، روز درختکاری در ایران از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی به مناسبت این روز برگزار کرده و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.

 

در کشور ما روز درختکاری در ۱۵ اسفند هر سال برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند، ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می گردانند.

 

به همین مناسبت در شهرستان گرمی نیز مسوولان این شهرستان بهمراه خانواده معظم شهدا  اقدام به کاشت نمادین نهال در ورودی شهر کردند.

 

در حاشیه این مراسم کریمی، معاون فرمانداری گرمی گفت: در فرهنگ‌های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد و دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده حتی بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند،

 

وی افزود: منابع طبیعی و مراتع ما از ذخایرارزشمند بحساب می آید و حفاظت از این ذخایر برای نسل‌های آینده وظیفه همه ما است و عدم توجه به این مسئله می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی در آینده باشد.

 

وی گفت: کاشت درخت توصیه رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) است  و آموزه‌های دینی ما نیز به حفظ طبیعت، کاشت،‌ توجه و رسیدگی به درختان و گیاهان تاکید ویژه‌ای داشته است.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر