شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28486
تاریخ انتشار: ج, 1396/11/27 - 14:50
 چرا در آموزش و پرورش از معلمان غیر رسمی استفاده می‌شود؟
معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به بیان توضیحاتی درباره به کارگیری معلمان غیر رسمی در آموزش و پرورش پرداخت.

به گزارش سیفار، علی اللهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره به کارگیری معلمان حق‌التدریس خرید خدمات و سرباز معلم در نظام آموزشی و ضرورت وجود این گروه از معلمان اظهار کرد: با توجه به شرایط نیروی انسانی که داریم هر کدام از این گروه معلمان برای هدفی خاص در نظر گرفته می‌شوند تا مدارس کشور با شرایط مختلف اقلیمی و تحصیلی بدون معلم نباشند.

وی ادامه داد: سرباز معلمان برای مناطق دور افتاده و صعب‌العبور به کار گرفته می‌شوند و هرگز هم قصد حذف این طرح را نداریم، چرا که به تامین نیروی انسانی برای کلاس‌های درس کمک می‌کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:‌ معلمان خرید خدمات آموزشی برای مناطق محرومی که آموزگار ندارند در مقطع ابتدایی به کار گرفته می‌شوند.

در برخی مناطق دور افتاده حتی نیروهای بومی هم امکان فعالیت ندارند

اللهیار ترکمن درباره به کارگیری معلمان خرید خدمات آموزشی در هنرستان‌ها از سال تحصیلی آینده، عنوان کرد: برای اجرای این طرح از مربیان سازمان فنی و حرفه‌ای استفاده می‌کنیم و این مسئله با اجرای طرح برای مقطع ابتدایی تفاوت دارد.

وی افزود: معلمان حق‌التدریس هم چند ساعت در هفته برای جبران کمبود نیروی انسانی مدارس به کار گرفته می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت و پشیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا در مناطق دور افتاده از نیروهای بومی استفاده نمی‌شود؟، گفت: در برخی مناطق دور افتاده حتی نیروهای بومی هم امکان فعالیت ندارند و سرباز معلم‌ها گزینه بهتری برای پوشش تحصیلی در چنین مناطقی هستند، چرا که امکان عبور از مناطق صعب‌العبور را دارند و حتی می‌توانند در چنین مناطقی بیتوته کنند بنابراین اغلب سرباز معلمان در مناطق دور افتاده و برای کلاس‌های چند پایه به کار گرفته می‌شوند.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر