شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28477
تاریخ انتشار: چ, 1396/11/25 - 14:58
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل عنوان کرد؛
اخذ 130 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های آبخیزداری در استان اردبیل
اخذ 130 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های آبخیزداری در استان اردبیل
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: 130 میلیارد ریال اعتبار ملی برای طرح های آبخیزداری در استان اردبیل هزینه شده است.

به گزارش سیفار، شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در شهرستان گرمی گفت: تاکنون در نقاط متعددی از استان نسبت به اجرای پروژه های کنترل و کاهش خسارت سیلاب اقدام کرده ایم که برای عملی کردن این طرح امسال از محل اعتبارات ملی حدود 130میلیارد ریال برای برای طراحی و ساخت پروژه های ابخیزداری اخذ شده است.

 

وی سهم شهرستان گرمی را 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی اعلام کرد و گفت: پروژه های بزرگ آبخیزداری در جهت جلوگیری از فرسایش خاک و رسوب دهی، کنترل هرزآب و بهره وری بهینه از نزولات آسمانی و همچنین جلوگیری از خسارت احتمالی سیل از جمله در مناطق اله درق و قشلاقات تنگ و بیل داشی و روستای اینی به مرحله اجرا در می آید.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین از اخذ سند برای 10 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از تخریب اراضی تعداد 20 دستگاه تراکتور با همکاری نیروی انتظامی در این شهرستان توقیف شده و مخربان اراضی به دستگاه قضایی معرفی شده اند./

 

انتهاي پيام/خبرگزاری صدا و سیما

 

ارسال نظر


نظرات اخیر