شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28463
تاریخ انتشار: ج, 1396/11/20 - 11:38
یکی از مهمترین برنامه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر شهرستان سد معیشتی انی_قوزلو بود که در طول دهه مبارک فجر با حضور فرماندار و مدیر و مجموعه جهاد کشاورزی و جمعی از اهالی دو روستا کلنگ زنی شد.

به گزارش سیفار، یکی از مهمترین برنامه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر شهرستان سد معیشتی انی_قوزلو بود که در طول دهه مبارک فجر با حضور فرماندار و مدیر و مجموعه جهاد کشاورزی و جمعی از اهالی دو روستا کلنگ زنی شد.

 

دکتر عظیم احمدی مدیر جهاد کشاورزی در این خصوص گفت: سد انی قوزلو با حجم ذخیره بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مکعب یک پروژه چند منطوره است که از مهمترین اهداف احداث این سد علاوه بر معیشتی بودن ،بلحاظ موقعیت توپوگرافی و آب و هوای مناسب منطقه و مناظر زیبای طبیعت هم  جنبه گردشگری داشته و همچنین مناسب توسعه و گسترش واحدهای شیلاتی می باشد.

 

احمدی افزود: در پایاب این سد اراضی شیبدار زیادی وجود دارد که برای توسعه باغات بسیار مستعد می باشد که قطعا” بعد از بهره برداری این طرح به این منظور هم برنامه ریزی خواهد شد.

 

وی در پایان بیان داشت اعتبار این سد حدود ۳۳ میلیارد ریال پیش بینی شده که از محل اعتبارات ارتقاء شاخص تامین خواهد شد و همچنین از لحاظ عملیاتی و ایجاب موقعیت طرح این سد در دو نقطه بصورت پله ای احداث خواهد شد که در فاز اول ۱۵ میلیارد ریال اعتبار تصویب شده است.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر