شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28314
تاریخ انتشار: ي, 1396/10/17 - 21:25
نماینده دفتر امورزیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:
تدوین سند جامع ملی توسعه روستاهای مرزی کشور
تدوین سند جامع ملی توسعه روستاهای مرزی کشور
نماینده دفتر امورزیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در گرمی گفت: سند جامع ملّی توسعه روستاهای مرزی کشور تدوین می شود.

به گزارش سیفار، خانم دارابی، نماینده دفتر امورزیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری امروز(یکشنبه) در نشست با فرماندارگرمی ،بخشداران ،معاونین و کارشناسان در بخش های عمرانی و اجتماعی و اقتصادی شهرستان و دهیاران از تدوین سند جامع ملی توسعه روستاهای مرزی کشور براساس منطقه ای خبرداد و افزود: با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در توسعه مناطق روستایی و بویژه مناطق مرزی در کشور تدوین این سند از ماموریت های مهم معاونت روستایی ریاست جمهوری است که با همکاری نهادها و ارگانهای مرتبط در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و برنامه ریزی و با مشارکت مسئولین در استانهای مرزی تهیه می شود.

 

وی افزود:پس از مطالعات و جمع آوری های اولیه از آمار و اطلاعات موجود در اسناد بالادستی و توسعه ای که در سطوح مختلف منطقه ای و ملّی تدوین شده است به منظور آشنایی بیشتر و بررسی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در هر منطقه و دریافت نظرات و پیشنهادات مسئولین در زمینه چالش ها و قابلیت های و اولویت های استان ها با بازدید های میدانی در جلساتی موارد مورد نظر بررسی می شوند.

 

وی با بیان اینکه این سند مبنای عمل در بسیاری از اقدامات در سالهای آینده قرار می گیرد  اظهار کرد: سند توسعه روستاهای مرزی برای 16 استان مرزی کشور تدوین می شود که با توجه به قابلیت های موجود و ظرفیت های منطقه برای هر استان بصورت مجزا و جداگانه ارائه خواهد شد.

 

در این جلسه اولویت های شهرستان و ضرورت های سرمایه گذاری، توسعه بخشهای عمرانی و اقتصادی و افزایش خدمات و طرح های رونق دهی به معیشت روستائیان در مناطق مرزی شهرستان گرمی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر