شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28282
تاریخ انتشار: ش, 1396/10/09 - 15:47
حضور پرشور مردم استان اردبیل در مراسم 9 دی +تصاویر
مردم استان اردبیل امروز با حضور پرشور و منسجم خود در مراسم پاسداشت حماسه نهم دی‌ماه، بار دیگر لحظه شناسی و بصیرت ملت بزرگ ایران را به نمایش گذاشتند.

به گزارش سیفار به نقل از سبلان‌ما ، مراسم پاسداشت حماسه نهم دی‌ماه، دقایقی پیش با حضور پرشور مردم در سرتاسر استان اردبیل آغاز شد.

در اردبیل مراسم حماسه نهم دی ماه 96، در مصلی اردبیل در حال برگزاری است؛ جوانان حضور در این مراسم گسترده است و "شعار مرگ بر آمریکا" ، "مرگ بر ضد ولایت فقیه" و "اینهمه لشکر آمده به عشق رهبر آمده" در مصلی اردبیل طنین انداز شده است. 

معاون نظارت مجلس: برخی نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند/ مسئولان وظیفه سنگینی در قبال مردم دارند

دکتر حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی، سخنران مراسم 9 دی در اردبیل، اظهار کرد: یوم الله 9 دی به خاطر حضور مردم ولایتمدار در حفظ ارزش‌های اسلامی و مقابله با فتنه گران و روز میثاق با ولایت، نامگذاری شد.
وی گفت: یکی از رویدادهای تلخی که هزینه های زیادی را به کشور  و مردم تحمیل کرد فتنه 88 بود که به بهانه تقلب در انتخابات شکل گرفت؛ معاندان با سوء استفاده از این وضعیت، اعتراض انتخاباتی را به اقدام بر اندازانه  تبدیل کردند که با پاسخ ملت واقع شد البته از اول هم مشخص بود که تقلب انتخاباتی یک بهانه بود.

مظفر تصریح کرد: تفکر این بود که نسل جدید به مانند نسل قدیم پایبند به انقلاب نیست و می توان این انقلاب را به راحتی سرکوب کرد، بنابراین علیه نظام شعار دادند و حرمت عاشورا را شکستند؛ اینجا بود که کاسه صبر مردم لبریز شد و مردم در 9 دی با حضور گسترده خود، در برابر جنگ نرم آمریکایی ها پیروز شدند.

مظفر با بیان اینکه این فتنه ها در طول تاریخ انقلاب همیشه بوده و همیشه با پاسخ دندان شکن مردم همراه بوده است، افزود: فتنه 14 اسفند بنی صدر، فتنه 88 و همه فتنه ها با ژرف اندیشی مردم و بصیرت مردم جواب داده شد؛ این فتنه ها و فتنه گری ها آسیب زیادی به کشور وارد کرد.

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی، راه مقابله با این فتنه ها را بصیرت دانست و گفت: در کربلا نیزبرخی افراد که زمانی همراه امام بودند زرق و برق دنیا آنها را فریب داد و در مقابل امام ایستادند، اما در مقابل افراد بی بصیرت، عمارها و مالک اشترها بودند که تا آخرین لحظه  در کنار امامشان ایستادند؛ خود غربی ها هم بر این مسئله واقف هستند و اذعان کرده اند رهبری از همه نقشه ها و توطئه های مخالفان آگاهی دارند  و با یک سخنرانی می توانند راه فتنه را ببندند.
مظفر تصریح کرد: امروز ما نیاز به بمب هسته ای نداریم، بمب ما  مردم است، حضور مردم در صحنه،  درک شرایط و موقعیت ها از جمله موضوعاتی است که راه هرگونه فتنه را برداشته است؛ امروز هم آمده ایم تا بگوییم اگر در مقابل دین ما بایستید، مقابلتان خواهیم ایستاد.

وی با بیان اینکه 9دی حماسه پیوند مردم و امام بود، تاکید کرد: درست است مردم با وجود تنگناها و سختی ها از نظام دست بر نمی دارند اما مسئولان بدانند وظیفه سنگینی در مقابل مردم دارند؛ مسئولان نباید دنبال استراحت و خوشگذرانی  باشند باید به داد مردم برسند؛ متاسفانه این انقلاب مظلوم، از خودی ها ضربه می خورد؛ افرادی نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند، اینها فضای جامعه را تاریک نشان می دهند البته آنها با پشت کردن به ولایت خوار شده اند.

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی ها به بهانه وضعیت اقتصادی در حال برنامه ریزی فتنه هایی هستند که باید مراقب بود و بی تردید برای خنثی کردن این توطئه ها،  در ادامه مسیر نیز باید از رهبری اطاعت کرد.

بعد از اتمام مراسم 9دی در مصلی اردبیل، مردم ولایی اردبیل از مقابل مصلی تا چهارراه امام خمینی در این شهر را راهپیمایی کردند و با فریادهای خود انزجار خود را از دشمنان و ضد انقلاب داخل و خارج، اعلام کردند؛ این مراسم با خواندن قطعنامه پایان یافت.

راهپیمایی مردم پارس آباد در حماسه 9 دی

 

 

 

روز بصیرت در اصلاندوز

حضور پرشور مردم نیر در راهپیمایی 9 دی

 

 9 دی در  شهرستان نمین


 

روز بصیرت در مشگین شهر

راهپیمایی روز بصیرت در خلخال

بیله سواری‌ها در راهپیمایی 9 دی

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر