شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27490
تاریخ انتشار : ش, 1396/03/06 - 11:07
مدیر جهاد کشاورزی گرمی عنوان کرد؛
مبارزه با آفات کشاورزی خسارت زا در گرمی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی گفت:‌ با شناسایی مناطق و سیطره ی کانونی آفات کشاورزی قبل از ورود به چرخه زندگی خسارتزا، به روش شیمیایی مبارزه و مقابله می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی در مصاحبه و گفتگو با خبر نگار سیفار گفت:‌ با شناسایی به موقع مناطق و سیطره ی کانونی آفات کشاورزی از جمله ملخ توسط کارشناسان جهاد کشاورزی قبل از ورود این آفات به چرخه زندگی خسارت زا، به روش شیمیایی مبارزه و مقابله  می شود.

 

احمدی اظهار کرد: آفات کشاورزی معمولا" به محصولات کشاورزی خسارت وارد می کند و اگر به موقع  با این آفات ها مقابله نشود خسارت چشمگیری به کشاورزان زحمتکش وارد می شود که از بارزترین آفات عمومی در این شهرستان بخصوص در منطقه مرزی بخش موران که چندین سال است مشکل ساز شده ملخ می باشد.

 

وی افزود: در طول 3 سال اخیر مناطق کانونی ملخ در روستاهای کردلر، مهره، پرمهر و تکله توسط کارشناسان شناسایی و در این مناطق سمپاشی صورت  می گیرد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی گفت: امسال نیز  از دوم خرداد که آفت ملخ در اواسط سنین پوره گی قرار دارد با استفاده از ماشین سم پاش ULV، سم دلتامترین در سطح 200 هکتار در اراضی حاشیه جاده ها و مراتع سمپاشی شد.

 

منطقه ی موران در شمال شرقی استان و هم مرز با کشور جمهوری آذربایجان  می باشد.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر